Het onderzoek Trends in Export is een gezamenlijk initiatief van evofenedex en Atradius dat sinds 1998 jaarlijks wordt uitgevoerd onder 4.000 exporteurs. Al meer dan 15 jaar brengt het onderzoek de trends, ontwikkelingen en verwachtingen van de Nederlandse exporteurs in kaart.
Bent u geinteresseerd?
Elk jaar vragen we de deelnemers aan Trends in Export naar hun groeiverwachting voor het komende jaar en elk jaar opnieuw blijkt dat de 'voorspellingen' die onze exporteurs doen zo goed uitkomen dat het onderzoek steeds meer beschouwd kan worden als een barometer voor het Nederlandse exportklimaat.

Over veel ontwikkelingen hebben de exporteurs zich door de jaren heen uitgesproken: de Azië crisis, de invoering van de euro, krapte op de arbeidsmarkt, de opkomst van het internet, de groei van nieuwe exportmarkten etc. De rapporten van de afgelopen jaren geven dan ook een representatief beeld van exportontwikkelingen voor Nederland.
Trends in Export 2019
Voor de eenentwintigste keer hebben evofenedex en Atradius onderzoek gedaan naar de trends, knelpunten en verwachtingen van exporterende bedrijven in Nederland. Bent u bij de presentatie van de resultaten? Naast de resultaten van het onderzoek zal de dag bestaan uit inspiratie- en kennissessies. Middels deze combinatie maken wij er een prachtige dag van waarbij kennisdeling, inspiratie en netwerken centraal staan.